ENERGY MAX

Celková cena od
532 184 Kč

Dotace až
205 000 Kč

Vaše cena

327 184 Kč

Velikost elektrárny
(v kWp)

9,555

Roční výroba
(v kWh)

až 9 700

Roční úspora
( 4 Kč / kWh)

až 39 635 Kč

Přebytky

ukladání do akumulátoru

Počet panelů

21

Výkon panelů
( v Wp)

455

Integrovaný regulator

NE

Střídač

3fázový GoodWe GW10K-ET

Akumulatory

Soluna HV Pack 10kWh

Jak elektrárna funguje

Sestava energy MAX je hybridní fotovoltaická elektrárna s asymetrickou dodávkou do třech fází, která vám zajistí maximální energetickou nezávislost. Energie získaná ze slunce se používá primárně pro chod spotřebičů v domácnosti. Přebytky elektrické energie se používají na ohřev teplé užitkové vody a ukládají se do baterií . Uloženou energii v bateriích je možné využít, když slunce nesvítí.

Hybridní 3fázový střídač GoodWe GW10K-ET s integrovanou Wi-Fi je odolný vůči výpadku distribuční sítě a umožňuje provoz v ostrovním režimu. Přes internet můžete snadno elektrárnu monitorovat. Měnič lze nastavit jako bezpřetokový. Umí pracovat i bez baterií a zároveň umožňuje i baterie nabíjet z distribuční sítě.

Inteligentní střídač si sám určuje, odkud se bude čerpat elektřina: ze zásob v bateriích, z distribuční sítě, nebo z fotovoltaických panelů. Primární je čerpat elektřinu z vlastního zdroje, co nejefektivněji ji spotřebovat a maximalizovat vaši finanční úsporu. Pokud je výroba energie vyšší než aktuální spotřeba, můžete si nastavit priority, jak zacházet s přebytky.

Výhodou baterií je, že každý modul má nadstandardní kapacitu 3,7 kWh a vlastní BMS systém, kdy je zajištěno spolehlivé vybíjení po jednotlivých modulech. Bateriové úložiště je možné rozšířit až na 22,2 kWh. Systém je doplněn o centrální BMS, díky kterému je garantováno 5 500 cyklů při 90% vybití. Baterie jsou plně kompatibilní se střídači, které dodáváme.

Záruky

  • 25 let na výkon FV panelů
  • 15 let na mechanické části FV panelů
  • 10 let na akumulátory
  • 5 let odpovědnost za vady práce
  • 2 roky na  regulační techniku
  • 2 roky na ostatní komponenty (elektroinstalace atd.)