ENERGY MAX +

Celková cena od
579 915 Kč

Dotace až
205 000 Kč

Vaše cena

374 915 Kč

Velikost elektrárny
(v kWp)

9,555

Roční výroba
(v kWh)

až 9 700

Roční úspora
( 4 Kč / kWh)

až 39 635 Kč

Přebytky

ukladání do akumulátoru

Počet panelů

21

Výkon panelů
( v Wp)

455

Integrovaný regulator

NE

Střídač

3fázový Solax X3-Hybrid-G4 10.0D

Akumulatory

Solax Triple Power 11,6 kWh

Jak elektrárna funguje

Sestava Energy MAX+ je 3fázová hybridní fotovoltaická elektrárna, která vám zajistí energetickou nezávislost. Je to špičková solární elektrárna s nejlepším poměrem cena vs. výkon. Sestava má dvojnásobnou kapacitu baterií oproti všem ostatním fotovoltaickým elektrárnám srovnatelné velikosti na českém trhu.

Elektřina získaná ze slunce se primárně použije na chod spotřebičů v domácnosti. Přebytky elektrické energie se ukládají do akumulátorů, případně do ohřevu teplé užitkové vody. Uloženou energii využíváte, i když slunce nesvítí.

Fotovoltaická elektrárna Energy MAX+ používá špičkové baterie Solax Triple Power 11,6 kWh a 3fázový hybridní střídač značky Solax řady X3-Hybrid-G4. Největší výhoda použití asymetrického střídače spočívá v tom, že distribuuje vyrobenou elektřinu tam, kde je zrovna potřeba, a tak ji využijete na maximum.

Střídač X3-Hybrid-G4 10.D je odolný vůči výpadku distribuční sítě a poskytuje dokonalou zálohu pro rodinný dům i firmu. Tento střídač má 2 samostatné výstupy, na první výstup se připojí fáze rodinného domu a na druhý výstup se připojují zálohované spotřebiče, které mají fungovat i v případě výpadku distribuční sítě. Přechod do záložního režimu se děje v rámci milisekund. Střídač je možno nastavit jako bezpřetokový.

Výhodou baterií je, že každý modul má nadstandardní kapacitu 5,8 kWh a vlastní BMS systém, kdy je zajištěno spolehlivé vybíjení po jednotlivých modulech. Bateriové úložiště je možné rozšířit až na 23,2 kWh. Systém je doplněn o centrální BMS, díky kterému je garantováno 5 500 cyklů při 90% vybití. Baterie jsou plně kompatibilní se střídači, které dodáváme.