Kamerové systémy – CCTV

Jsou instalovány všude tam, kde je požadován přehled o dění v daném objektu či lokalitě. Důvody nasazení kamerového systému mohou být různé. Jako zabezpečovací prvek, hlídající důležité věci či místa.

Kamerové systémy slouží jako informační systém pro sledování vzdálených prostor nebo zařízení. Nebo jako doplněk jiných systému. Velká škála kamer a záznamových zařízení umožňuje pestrou rozmanitost použití a vzdáleným dohledem odkudkoliv. 

Díky kamerovým systémům se budete doma či v práci cítit bezpečněji, důvodem je prevence proti zlodějům.

Analogový systém

Analogový kamerový systém je nejstarší z dnes používaných. V průběhu let u něj docházelo k vylepšování optiky a funkcí kamer pro získání co nejlepšího obrazu za různých světelných podmínek.

U záznamových zařízení došlo k přechodu z VHS pásek na digitální záznam na pevné disky. Dnes je tato varianta kamer nahrazována modernějšími systémy. Stále však nachází své využití – ať už jako bezpečností systém či na dohled výrobních procesů. Využijete je v malých prostorech, kde není třeba detail širší oblasti.

Analogový HD systém

Kamerový systém, který nabízí vyšší rozlišení než klasický analogový systém na stejné kabeláži.

Je vhodný jako varianta pro rekonstrukci analogových systémů. Při zachování stávajících rozvodů lze dosáhnout rozlišení až 3 Megapixely. Provedení kamer vychází z původních analogových systémů. Systém je možno koncipovat jako hybridní s možností zapojení více technologií dohromady.

IP systém

IP systém je delší dobu se dynamicky rozvíjející technologie kamerových systémů.

Nabízí možnost velmi vysokého rozlišení obrazu až 12 Megapixelů, připojení kamer různých typů např. i pomocí bezdrátového připojení Wi-Fi. Vysoké rozlišení, rychlost snímkování a analýza obrazu je u této technologie na vysoké úrovni, a díky tomu je dnes tím nejlepším systémem. Je vhodná jak pro domácí použití, tak pro nejrozsáhlejší systémy.

Speciální systémy

K těmto kamerovým systémům patří většinou autonomní řešení různých aplikací.

Může se jednat například o kamery na rozpoznání SPZ (RZ) aut, kamery, které zaznamenávají obraz na interní paměťovou kartu, případně o kamery skryté. Dalšími aplikacemi mohou být kamery GSM, které lze použít na odlehlých místech. Neposlední možností jsou termovizní kamery, které jsou schopny zaznamenat pohyb na několik desítek metrů, a to i například přes křoví.

Komunikační systémy

Nástrojem pro snadnou, rychlou a pohodlnou komunikaci jsou komunikační systémy. 

Široké spektrum využitelných prostředků pro komunikaci umožňuje výběr vždy toho správného řešení na míru. Komunikovat je třeba možné i na malé vzdálenosti pomocí komunikačního systému. 

Takže proč běhat ke dveřím, stačí zvednout videotelefon?

Telefonní ústředny

Pobočkové telefonní ústředny jsou nástrojem pro komunikaci, nejčastěji v rámci objektu nebo firmy.

Připojují se k telefonní lince pro volání ven z objektu. K tomu lze využít také připojení přes GSM brány nebo internet (IP telefonie). Díky IP připojení lze např. volat mezi pobočkami firmy zdarma. Dále jsou vybaveny různými funkcemi pro moderní komunikaci.

Domovní telefon / Videotelefon

Domovní telefony jsou oblíbeným komunikačním nástrojem pro bytové domy, rodinné domy, firmy a kanceláře.

Dají se použít pro jednoho účastníka stejně jako pro několik desítek. Videotelefony navíc zpříjemňují tuto komunikaci o přenášený obraz. Velká škála výrobků se liší převážně technickou kvalitou a designem.

Ozvučení

Ozvučovací systém budov plní několik úloh, může se jednat o reprodukci hudby v domě či kanceláři nebo také evakuační rozhlas pro řízení evakuace osob např. při požáru.

Rozdílem je pouze to, zda je potřeba audio systém do rodinného domu, bytu či kanceláře nebo instalovat evakuační rozhlas jako bezpečnostní prvek.